Odluka o proglašenju 5. februara Danom sjećanja na sve stradale građane Grada Sarajeva u periodu opsade 1992 – 1995 godine biće izmjenjena te je predloženo da se ubuduće obilježava kao Dan sjećanja na sve ranjene i ubijene građane Grada sarajeva od strane oagresora u periodu 1992 – 1995- godine.
Ovu izmjenu je inicirao predsjedavajući Skupštine KS Mirza Čelik , a Skupština Kantona Sarajevo je danas jednoglasno prihvatila.
