Vlada Kantona Sarajevo utvrdila je danas Program mjera za podsticaj zapošljavanja i održavanja više stope zaposlenosti i poboljšanja strukture zaposlenih u Kantonu Sarajevo za čiju realizaciju je obezbijeđen 21.266.000 KM.
Kroz utvrđene programe, predviđeno je upošljavanje 3.332 nezaposlene osobe.
Radi se o programima javnih radova, sufinansiranja samozapošljavanja osoba do 35 godina života radi pokretanja vlastitih biznisa, sufinanasiranja zapošljavanja osoba starijih od 50 godina, kao i žena starijih od 40 godina.
