Učenici drugog razreda Srednje građevinsko-geodetske škole Sarajevo, Druge Gimnazije i Gimnazije Obala, sa profesorima, posjetili su danas Memorijalni centar i mezarje u Potočarima te tom prilikom odali počast žrtvama genocida u Srebrenici.
Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS u školskoj 2018/2019. godini planira organizaciju posjeta Memorijalnom centru za sve srednjoškolce drugih razreda.
