Građani Sarajeva proslavljaju Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine na Trgu Oslobođenja Alija Izetbegović, gdje je cjelodnevna zabava organizirana zahvaljujući Vladi Kantona Sarajevo i Bosanskom kulturnom centru. U prisustvu brojnih pripadnika mlađe populacije prvi mart svim građanima čestitao je kantonalni premijer Edin Forto.
