Javna ustanova Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo je obavijestila Ministarstvo zdravstva da je na području Kantona Sarajevo povećan broj oboljelih od morbila.
U 10-toj sedmici u periodu od 04-10.03 2019. godine prijavljena su 32 slučaja novooboljelih od morbila, čime ukupan zbir od početka godine dostiže broj 65 prijavljenih slučajeva.
Provjerom vakcinalnog statusa kod oboljelih utvrđeno je da za samo 4 slučaja ne postoje podaci, a svi ostali oboljeli su nevakcinisani.
