Vlada Kantona Sarajevo osuđuje napad na fotoreportera Adija Kebu, kojeg je tokom vršenja njegovog radnog zadatka, fizički i verbalno uznemiravao predsjednik SDA Novi Grad Huso Ćesir.
Slučaj Kebo je posljednji u nizu napada na novinare i medijske radnike koji su sve učestaliji u našoj zemlji. Sloboda medija i pravo građana da budu informisani su u samoj suštini demokratskog društva, a statistika iz prošle i ove godine kazuje da su ove slobode ozbiljno ugrožene.
