U Osnovnoj školi „Mehmedalija Mak Dizdar“ danas je upriličen svečani prijem za učenike i nastavnike iz osnovne škole "Prof.dr. Josip Plemlja" Bled koji zajedno s gradonačelnikom Antonom Mežanom od 11. do 15. novembra borave u posjeti u okviru programa školskog bratimljenja i saradnje između ove dvije škole.
Svečanom prijemu prisustvovala je i ministrica za odgoj i obrazovanje Naida Hota-Muminović, te dogradonačelnik Samir Avdić i predstavnica Ambasade Republike Slovenije u BiH.
