Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo predstavilo je danas kampanju protiv zloupotrebe droga u Kantonu Sarajevo, pod nazivom IZOŠTRI UM – SUPSTANCU NA DISTANCU. Ova kampanja je jedna od mjera predviđenih Strategijom protiv zloupotrebe droga u KS za period 2024-2028.godine. Kampanja ima za cilj podizanje svijesti o rizicima i štetnosti korištenja opojnih droga, pojavi i štetnosti novih opojnih droga, rizicima i štetnosti eksperimentalnog i rekreacijskog korištenja opojnih droga, te rizicima vožnje pod uticajem droga.
