U organizaciji Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo i uz punu podršku Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, učenici i profesori već drugu godinu zaredom sistemski učestvuju u Maršu mira, simboličnoj i duboko emotivnoj dionici od Nezuka do Potočara.
Prošle godine, po prvi put, ovu važnu dionicu prešlo je oko 50 učenika i profesora. Ove godine, taj broj prelazi 200, čime se potvrđuje da zajedničkim djelovanjem škole, Ministarstva i Instituta kultura sjećanja postaje dio odgojno-obrazovnog procesa.
