Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo obratilo se rukovodstvu škola i nastavnom osoblju povodom postepenog povratka učenika u škole i izvođenja nastave po kombinovanom modelu. Date su i upute o načinu ocjenjivanja znanja, u najboljem interesu djece, jer su duže vrijeme provela u online okruženju.
Zabrinutost za mentalno zdravlje uzrokovano pandemijom postoji, te je potrebno da se načini i učestalost provjere znanja maksimalno prilagode trenutnim okolnostima, istaknuto je u obavijesti.
