Vlada Kantona Sarajevo utvrdila je danas Prijedlog odluke o donošenju Strategije ograničenja korištenja uglja i ostalih čvrstih goriva u Kantonu Sarajevo za period 2023-2033. godina, te je uputila u skupštinsku proceduru.
Implementacijom mjera iz ove Strategije u narednih deset godina smanjile bi se za 90% emisije iz individualnih ložišta, koje su dominantni izvor zagađenja zraka u KS tokom zimske sezone.
