Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta obišao je radove na izgradnji trolejbuske mreže do Vogošće. S predstavnicima izvođača i podizvođača radova i nadzorom razgovarano je o svim aktivnostima koje su do sada realizovane, izazovima s kojima se susreću na terenu, ali i o dinamici radova, koja ide prema planiranim očekivanjima.
Trenutno se vrše radovi na polaganju napojnih kablova na dionici od elektrovučne podstanice Jezero do naselja Šip. Do sada je položeno četiri kilometra kablova, a plan je da se do kraja sedmice položi još dva kilometra.
