Povodom nastupajućeg mjeseca ramazana, čelnici i članovi Skupštine i Vlade Kantona Sarajevo uputili su čestitku u kojoj se navodi:
"Ovaj mjesec posta, molitve i duhovnog uzdizanja, prilika je da obnovimo vjeru, ojačamo međusobnu solidarnost i suosjećanje, te se još više posvetimo vrijednostima strpljenja, ljubavi, razumijevanja i brige za bližnje. Ramazan podsjeća na važnost zajedništva i uzajamne podrške, podsjeća koliko su te vrijednosti važne u porodicama, zajednicama i društvu u cjelini.
Neka ovaj mubarek mjesec donese duhovnu snagu, mir u srcima i radost u okruženju najmilijih. Neka potakne da svijet oko sebe činimo boljim mjestom kroz djela dobrote, tolerancije i međusobnog poštovanja.
Ramazan šerif mubarek olsun!
